Bruno Pelletier - złoty głos Quebecu

Перейти вниз

Bruno Pelletier - złoty głos Quebecu

Сообщение автор Maisy в Вт Дек 18, 2012 11:21 am

Bruno Pelletier - złoty głos Quebecu

Autor: brun_etka98 (zredagowany przez: tino71, Beata Traciak)

Słowa kluczowe: muzyka, Kanada, NDdP, musical, artysta

2012-12-16 01:05:15

Bruno Pelletier / fot.Wikipedia

Postanowiłam przybliżyć wam sylwetkę mojego ulubionego wykonawcy. Postać ta jest według mnie warta uwagi. Często zastanawiam się, dlaczego jest on w Polsce tak mało znany? Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, zainteresujecie się jego postacią, a niektórzy może staną się tzw. brun-etami?


Kim jest? Wokalistą, aktorem, karateką, kolarzem, zdobywcą wielu nagród muzycznych FELIX, posiadaczem czarującego głosu...

Jaki jest? Boski i charyzmatyczny. To oczywiste, a ponadto perfekcyjny, profesjonalny, pracowity, wytrwały, cierpliwy...

Te określenia cisną się na myśl, gdy mówię Bruno Pelletier. Nietrudno się domyśleć, że jest to mój ulubiony wykonawca. Urodził się 7-go sierpnia 1962r. na przedmieściach miasta Quebec, obecnie mieszka jednak w Montrealu. Poza 10 solowymi albumami, ma na swoim koncie role w kilku musicalach. Jednym z najbardziej znanych jest musical "Notre Dame de Paris", pochodzący z 1998r., w którym Kanadyjczyk wciela się w rolę czarującego poety Gringoire. Nie bez powodu użyłam tu określenia "czarującego", bowiem już od pierwszych słów: "Le Tepms des Cathedrales" artysta, posługując się swymi niezwykłymi muzycznymi umiejętnościami, wprawia słuchacza w stan niezwykły, niemalże hipnotyzujący, pozostawiając go jeszcze przez dłuższy czas w zamyśleniu i zadumie. Mówiąc szczerze, miałam okazję doświadczyć tego na własnej skórze, będąc na koncercie w Paryżu. Brak słów...

Poza "Notre Dame de Paris", Bruno zagrał jeszcze w musicalu: "Dracula entre l'amour et la mort", wcielając się w postać groźnego wampira Draculi (2005-06r.); operach rockowych: "La legende de Jimmy" (1992r.) i "Starmania" (1993r.), a także w operze folkowej: "Les filles des Caleb", pochodzącej z 2011r.

Pierwszy solowy album artysty ukazał się w 1992r. i został wydany pod jego nazwiskiem. Kolejne krążki ukazywały się średnio co 2-3 lata: Defaire l'amour- 1995r.; Miserere- 1997r.; D'autres rives - 1999r.; Sur scene- 2001r.; Un monde a l'envers- 2002r.; Concert de Noel- 2003r.; BP et le GrosZorchestre- 2007r.; Microphonium- 2009r.; i ostatni album, wydany latem tego roku- Rendus- la.

Na początku swej kariery artysta zajmował się muzyką rockową, stąd też na jego pierwszych albumach możemy usłyszeć rockowe brzmienia.

Wraz ze zmianą wizerunku (Bruno ściął długie, czarne włosy, pasujące do muzyki rockowej) zaczął zmieniać się gatunek muzyki, wykonywanej przez artystę. W "Un monde a l'envers" muzyka jest widocznie spokojniejsza, a "Concert de Noel" prezentuje nam nawet muzykę klasyczną. "BP et le GrosZorchestre" to album jazzowy, w którym wokalista wykonuje znane utwory, takie jak "Fragile", Stinga; "Nature boy" czy "Ne m'en veux pas". Kolejny album "Microphonium", tak jak i "Rendus-la" to albumy z muzyką popową, które w Kanadzie cieszą się wielką popularnością.

Bruno to człowiek wszechstronnnie uzdolniony. Poza muzyką interesuje się sportem, a nawet filmem. posiada czarny pas karate, uwielbia kolarstwo. Zagrał kiedyś nawet w kanadyjskim serialu "Omerto II". Ma niesamowitą charyzmę, jest zabawny, otwarty na swoich fanów. Pracuje na rzecz kanadyjskiej fundacji "Dziecięca Marzenia". Jest zdobywcą wielu nagród Felix; jego płyty mają statut złotych i platynowych, sprzedał ponad 2 mln egz. albumów. Czego chcieć więcej? Myślę, że usłyszane kiedyś przeze mnie słowa, że jest to jeden z najwybitniejszych artystów swojego pokolenia, jak najbardziej tutaj pasują.

Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłam wam postać tego wspaniałego artysty i że zainteresowałm was jego osobą. Może część z was, tak jak i ja, po przesłuchaniu kilku piosenek Bruno, zakocha się w jego czarującym głosie i, pomimo koloru włosów, zacznie nazywać się brun-etami/ brun-etkami?

http://interia360.pl/artykul/bruno-pelletier-zloty-glos-quebecu,59238

_________________
Тут мне скандалисты не нужны. Тут скандалю я одна.  (Ф.Раневская "Сегодня - новый аттракцион")
avatar
Maisy
Admin


http://brunopelletier-ru.gip-gip.com

Вернуться к началу Перейти вниз

Re: Bruno Pelletier - złoty głos Quebecu

Сообщение автор brunamina в Ср Дек 19, 2012 1:33 am

Maisy, это еще не все. Мы объявили конкурс и вот эффект Smile

Zofia Zosik Siwek : http://zbior-opowiadan.blogspot.ca/2012/12/niewidoczny-niepokazywany-ale-wart.html

Magdalena Zielińska i Ewa Kaleta : http://www.dracula-musical.blogspot.ca/

Marta Dryjańska: http://www.eioba.pl/a/43ef/brunofilia-czyli-zupelnie-nieszkodliwa-choroba-xxiw

Dorota Jura: http://www.eioba.pl/a/43fi/fanka-z-przypadku

Martyna Wołczyńska :
a) http://interia360.pl/artykul/bruno-pelletier-zloty-glos-quebecu,59238
b) http://my-music-my-life98.bloog.pl/id,332696890,title,Bruno-Pelletier-,index.html?ticaid=6fb71
c) http://www.my-music-my-life98.bloog.pl/id,332688590,title,Spelnienie-wielkiego-marzenia,index.html
avatar
brunamina


Вернуться к началу Перейти вниз

Re: Bruno Pelletier - złoty głos Quebecu

Сообщение автор Maisy в Ср Дек 19, 2012 2:42 am

:clapping: good

_________________
Тут мне скандалисты не нужны. Тут скандалю я одна.  (Ф.Раневская "Сегодня - новый аттракцион")
avatar
Maisy
Admin


http://brunopelletier-ru.gip-gip.com

Вернуться к началу Перейти вниз

Re: Bruno Pelletier - złoty głos Quebecu

Сообщение автор Спонсируемый контент


Спонсируемый контент


Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения